{{title}}

{{message}}

نقد هایی بر فعالیت مجمع

متاسفانه سیستم مجمع (به عنوان مثال در مدیریت شاخه یا واحد های دیگر )جوریه که تا طرف میاد یکم جون بگیره و خم و چم کار رو یاد بگیره میگند دیگه تموم شد و بپر پایین.....متاسفانه من ندیدم فردی در مجمع در کاری متخصص شده باشه.....فرد متخصص در صوت ، تصویر ، تدارکات، تزیینات و دکور و........ندیدیم.........افرد در زمینه های مختلف میاند نیمه کاره، چیزکی یاد میگیرند و میپرند روی شاخه ی بعدی...
این شکلی فایده نداره .......باید تخصص سازی بشه.باید افراد تجربیات خودشون رو به هم منتقل کنند ...در اصطلاح باید دونده ها مشعل خودشون رو به دیگری بدهند.........
الان بعد از 15 سال از کار مجمع ،آیا در زمینه ی دکور برنامه ها،فیلم برداری،صوت برنامه، عکس ، شیوه ی جلسه گروهی و خلاقیت های دیگر،پیشرفت پیدا کردند؟؟؟؟؟؟؟آیا شده خود بچه ها در این زمینه ها خود کفا بشوند؟؟؟آیا ایده ها تکرار نمیشوند؟؟؟آیا ایده ها قدیمی نیستند؟؟؟
آیا بچه ها به فکر مستقل کردن مجمع از مدرسه ( از نظر مالی ویا مکان و...)بوده اند؟؟؟؟(به عنوان مثال،آیا مالی مجمع به جز گرفتن فاکتور و گرفتن پول از مدیر کار دیگری بلد است؟؟؟)
اصلا از ابتداتا به حال به جز زیاد شدن کمیت افراد، پیشرفت دیگری شده؟؟؟؟

چرا اینقدر رسالات مجمع محدود است؟؟؟؟؟؟؟؟چرا در حد همان مجمع است؟؟آیا نباید کمی به این رسالات وسعت داد؟؟؟؟
.
.
.
شکوفه های دلتان رازیر دست و پا نریزید.............از آنها مراقبت کنید تا به میوه نشیند...............
علی انواریسلام خدمت دوست عزیزم آقا محمدحسین!
اول از همه، تشکر می کنم به خاطر این توجه ات. من هم راجع به نقدهایی که وارد کردی فکر کردم و در مورد بعضی هایش ساعت ها با بزرگترها صحبت کردم. حالال سعی می کنم یکی یکی نظرم رو در مورد صحبت هات بگم:

1)در مورد پرورش نیرو در زمینه های تخصصی مختلف، باید بگم نقدت تا حد خوبی وارده. اما به نظرم من یه مقدار کم انصافی کردی. در هر صورت، باید توجه شه که نظام اساسنامه در این زمینه ضعف یا خلا نداره. بلکه ضعف کار در اجرای اساسنامه است. اگر شوراواحد ها جلساتشون با نظم برگذار بشه این مشکل تا حد خوبی مرتفع میشه و تربیت نیرو به خوبی شکل می گیره. البته این قضیه رو هم در نظر بگیر که ما در پایان نمی خوایم یک متخصص مثلا سن و صحنه پردازی خروجیمون باشه. از اونورش هم هست، اصلا توقع نداریم که فرد تو همه زمینه ها سررشته داشته باشه و همه فن حریف باشه. به نظرم کار و فعالیت فرد مستعد تو زمینۀ مورد علاقه اش، حالت مطلوبیه. شرایط برای رشد افراد هم آماده اس و مسئولیت ها هم با اختیار و در خیلی از موارد با انتخاب خود افراد، بشون می رسه.

2) در زمینه تکرار ایده ها، منظروت رو متوجه نشدم. چه ایده ای داره تکرار میشه؟ کجا؟ چیچی؟

3) در زمینه استقلال مالی و مکانی باید بت بگم که دغدغه خیلی از بزرگتر ها این بوده و هست. در مورد مالی اتفاقات خوبی هم به لطف خدا افتاده که مشورحش اینجا نمی گنجه. در مورد مکان هم تو یکی دو سال اخیر یکی از مهمترین دغدغه های بزرگترها و خود ما، مکان بوده. اما متاسفانه نیست. بنده از همین تریبون استفاده می کنم و از همه دوستانی که فک می کنن در این زمینه (مکان برا مجمع) می تونن کمکی کنن(منظورم کمک مالی نیستا!!!) دعوت به همکاری می کنم.

4) رسالت مجمع چیه که محدوده؟ چیش باید وسعت پیدا کنه؟

ممنون
شکوفه های دلتان رازیر دست و پا نریزید.............از آنها مراقبت کنید تا به میوه نشیند...............
محمد حسین دهقانیسلام علیکم.....
1)چرا نمیخواهین خروجی مجمع متخصص در زمینه ی خودش باشه؟؟؟؟
2)به نظر من افرادی که سر کار می آیند (این جا دانش آموزان)،هیچ اطلاعی در اون زمینه ندارند...به نظر بزرگتر های مجمع باید کار ها را دست بگیرند و کوچکتر ها را زیر دست قرار دهند و محکم از آن ها کار بخواهند......
3)به نظر من یک دانش آموز وقتی که میخواهد وارد کار بشود، باید زمینه را انتخاب کند و حداقل 5،6 سال در اون زمینه کار کند و به دیگران تجربه اش را انتقال دهد.....
4)طرز کار کردن مجمع با بچه های نظیر بنده وهم نسل ما ،مانند طرز کار کردن مجمع با نسل شما و نسل قبل از شما ست.....نسل ها 180درجه تغییر کرده اند.......حتی سومی ها با نسل دومی ها متفاوت اند.....
5)رسالت مجمع برای افرادی است که داوطلبانه وارد مجمع میشوند .........به نظر من باید روی کل مدرسه باشدو ویژه برنامه هایی بزرگ در مدرسه برگزار شود.......البته کار های خوبی شده است ولی خیلی باید وسعت پیدا کند.......
حسین اعتصامی سلام.
به نظر من سن مراسم محرم امسال ته تخصص بود.
در زمینه ی صوت و تصویر افراد ماهری داریم ولی محدودیت امکانات و مالی داریم!
شاید مقایسه درست نباشه ولی به نظرت مجمع بیشتر خودکفاست یا مراکز دیگه ی شهر؟
البته این خود کفایی شاید گاهی اوقات به خاطر محدودیت های مالی بوده باشه ولی حداقل خبر دارم که مجموعه های دیگه مثلا برا جنگ مشهدشون به اندازه ی هزینه ی یک ماه جلسات مجمع خرج میکونن!
جالبه بدونین امسال تو اژه ای 2 کلا حدود 300 تومن خرج شد و هیچ پولی از مدرسه دریافت نشد
این چند ماه آخر هم هیچ پولی خرج نشد!
به نظر من کارهایی که مجمع میکند تخصص 5 ساله لازم ندارد! شاید بهتر باشد افرادی نیمه ماهر در همه ی زمینه ها داشته باشیم!
سلام برادر.....خداراشکر .شما خیلی زود راضی میشین ........منظورم از تخصص در این حده که اگر مثلا در شهر اصفهان در زمینه ی غیر دینی یا دینی مثلا صوت خواستند ،بگویند فلانی از این هیئت استاد این زمینه است ،اگر خواستند دکوری برای برنامه ای مثلا جنگ رمضان بزنند ،از فلان فرد مثلا در مجمع بخواهند که دکور بزند،اگربرای بزرگترین برنامه ی شهر پوستر میخواستند به فلان طراح هیئت بگویند پوستر را طراحی کند.......
متاسفانه شما سطح کار را خیلی پایین گرفته اید...........شما میدانید که چقدر در رسانه و غیر رسانه در شهر و غیر شهر دارند بر علیه دین شما فعالیت میکندد??????...ما مثلا فلانبرنامه را میبینیم و میگویم که خبس...نسبت به فلان هیئت خیلی بهترس...ما باید نسبت به فعالیت ضدمان مقایسه کنیم...
ما باید کاری کنیم که فلان فرقه ی بهاییت در شهر ،مثلا شام چهارشنبه ها از هیئت شما عاصی بشود.مضطر بشود .نداند چه کار باید بکند تا فعالیت شما را خنثی کند...
البته من افق را گفتم و این افق آنقدر هم که فکر میکنید دور نیست....
منظورم از رسالات شاید همین افق ها بود...افق هایی که مجمع دارد محدودند....
آخرین بروز رسانی در 1 مرداد, 1392 از محمد حسین دهقانی.
باید با خودمون ببینیم هدف اصلی مجموعه ی ما چیه؟
آیا هدف اصلیمون پرورش نیروی متخصص در زمینه ی صوت یا تصویر یا... س؟
یا هدف چیز دیگه ایه؟ اگه هست اون چیه؟
دقیقاً اونایی که دارند ضد دین تبلیغ می کنند چکار می کنند؟ هی بنر میزنند یا صرفاً تو زمینه ی صوت و تصویر قوی هستند؟ یا اصل کاری که می کنند چیز دیگه ایه؟
اگه هدف اصلی همیشه مد نظرمون باشه، بقیه ی اهداف ذیل اون تعریف میشن. یعنی شاید حتی توی یه شرایطی پرورش یک فرد به عنوان نیروی متخصص تو یه زمینه حتی در تضاد با هدف کلی مجموعه باشه!!!
البته اینی که میگم به این معنی نیست که اگه ما متخصص هم در زمینه های مختلف داشته باشیم بده!
و به این معنی نیست که اگه یه روزی پتانسیلشو داشتیم، بده که مخاطبمون کل بچه های مدرسه باشند!
ولی همه ی این چیزها ذیل اون هدف اصلی تعریف میشند! و چه بسا خیلی از چیزهای دیگه اصلاً وظیفه ی این مجموعه نباشه. مثلاً شاید بچه ها بعداً انتظار داشته باشند مجموعه زمینه های شغلی هم براشون فراهم کنه! یا برا ازدواج بچه ها هم پیش قدم بشه یا...(اینا رو بعضی از دوستان در برخی برهه ها انتظار داشتن!)!
ته ش این همه چیز گفتم چون اون هدف اصلی مجمع رو توی پس زمینه ی حرفات نمی دیدم. ولی خیلی از نقدهات کاملاً به جا و درسته.
این که من میبینم،حس میکنم مجمع توقع زیدی از خودش نداره.......بار سنگینی برنداشته......من فکر نمیکنم برحسب نیاز شرایط بار رو برداشته باشه....
حالا به هر حال،هدف مجمع چیه؟؟؟؟؟؟
آیا این هدف هدف خوبیه؟منظورم اینه که کافیه؟؟؟

این که من میبینم،حس میکنم مجمع توقع زیدی از خودش نداره.......بار سنگینی برنداشته......من فکر نمیکنم برحسب نیاز شرایط بار رو برداشته باشه....
حالا به هر حال،هدف مجمع چیه؟؟؟؟؟؟
آیا این هدف هدف خوبیه؟منظورم اینه که کافیه؟؟؟

خوبه که خودت جواب بدی. هدف چیه به نظرت؟

خوبه که خودت جواب بدی. هدف چیه به نظرت؟

نمیدونم.....اهداف شاید فرق داشته باشن.....شما بگو!
سلام ظاهرا دو طرف میترسن اهدافشون بگن
میخاین اول من بگم تا ترستون بریزه؟
یعنی چه؟!
اصی هدف اصلی مجمع والاتر از ایناست که در قالب کلمات بیان بشه.
همون طور که کسی نمیتونه بگه "مجمع به چه دردی میخوره" یا "چی کار میکونن تو مجمع"کسی هم نمیتونه هدف اصلی رو بگه.
شاید بشه اهدافی رو برشمرد ولی اصل کار رو نمیشه تعریفش کرد.

یادمه پارسال از سرگروهم پرسیدم که: "ما مجمع رو چه جوری برا بقیه توصیف و تعریف کنیم؟".در جوابم نقل قولی از یکی از خوف های قدیما(اسمشونو یادم نیست) گفت به این شرح:"مجمع وصفی نیست,وصلی است"
و حالا این جوابو درباره ی هدف مجمع میدم.نمیشه کاملا تعریفش کرد و ملموس کرد برا دیگران,اما وجود داره و دست یافتنیه.

والسلام
شاید خیلی کلی بخوام بگم به نظرم هدف تربیت شدن جمعی باشه. یه جور رشد جمعی ...

شاید خیلی کلی بخوام بگم به نظرم هدف تربیت شدن جمعی باشه. یه جور رشد جمعی ...

پس هدف اینه که جمع خودمون رشد کنند.....
بقیه مهم نیستند..........
سلام به همه رفقا
مخصوصا به رفیق خودم حسین !!
هر چند زدن این جور حرفا تو چت و اینترنت و اینا یه نظرم یه جوریه ولی ...

اول بگم که با انتقادت موافقم ولی نه به این صورت که مطرح کردی و خیلی خودمونی و عامیانه حرفامو میزنم چون مخم بیشتر از این نمیکشه !!

حرفم رو با دو تا سوال شروع میکنم :
چرا خونوادمون ما رو قهرمان المپیک به بار نیاوردن ؟؟!!!
چرا مامان و بابامون با ما تمرین های در حد المپیک انجام ندادن و نمیدن ؟؟!!
شاید از این سوال خنده مون بگیره. چرا ؟ خب معلومه چون بدون استدلال برامون مشهوده که قرار نیست تو خونواده چنین چیزایی پرورش داده بشه و چون قرار نیست این کارا صورت بگیره پس اساسا وقتی این اتفاق نیفته ، ایرادی به خانواده و پدر و مادر وارد نیست . یعنی حالا که مامان و بابام با من تمرین نکردن و من قهرمان المپیک نشدم تقصیر اونا نیست ...

این به این بر میگرده که ما به هر دلیلی ( شاید هم بی دلیل ) میدونیم که خانه و خانواده جایی نیست که چنین کارایی انجام بشه و به قول خودمون هدف و مسئولیت خانواده این نیست ...

قرار نیست ما در بدو تولد سراغ استعداد هامون بریم و به صورت حرفه ای رو ی اون ها کار کنیم یعنی اینا مرحله اول کار نیست...
درسته که کار درست اینه که ما به قول خودمون رشد کنیم و به سعادت برسیم و ...
ولی اینا نتیجه س و بدیهیه که رسیدن به هدف لوازمی داره ...
حالا چون هدف بسیار مهم و باارزشه بنابراین روش های رسیدن به اون هدف و شرایط لازم برای رسیدن به اون هدف هم بسیار مهم و باارزشه ...

حالا اگر مثلا ما هدف رو قهرمان شدن در المپیک بدونیم ، جایگاه خانواده تو مسیر این هدف چیه ؟؟
فک کنم اول باید ما خودمون رو بشناسیم و بفهمیم تو کودوم زمینه استعداد داریم...
جای ما تو کودوم رشته ی ورزشیه و ... .
و خانواده باید به ما کمک کنن تا استعدادمون رو بشناسیم و ما به این نتیجه برسیم که پتانسیل قهرمان شدن رو داریم و کدوم رشته ی ورزشی برامون مناسب تره و ...
و مرحله ی بعد از اون رفتن به باشگاه و تمرین های حرفی و تخصصی و ایناس که دیگه جاش تو خونه نیست و تو به طور طبیعی نمیای به خانواده انتقاد کنی که چرا تمرین های حرفه ای من باید تو باشگاه باشه ...

به نظر من ، ما از مجمع یه برداشت اشتباه داریم و جای درست مجمع تو زندگیمون و تاثیر درستش رو اشتباه فهمیدیم ...

و این سوال که چرا خانواده ما رو قهرمان المپیک نکردن هم معلول همین اشتباهه ...

چون دیگه حالشا ندارم تایپ کنم ایشالا بقیش بعدا !!...
تمامی زمان ها هست +4.5. زمان الان هست 4:34 ب.ظ.