{{title}}

{{message}}

عضویت
مجمعی ها

گاهی وقت ها از مجمع دل زده می شوم ...
گاهی وقت ها از مجمعی ها دل زده می شوم ...
چند کلمه توضیح


- خوشحالم!
این که بالاخره پس از چند سال، جلسه ی نقد در مجمع برگزار می شود، جای خوشحالی دارد. اینکه این دفعه برخلاف مجمع عمومی های قبلی که فقط یک نفر گزارش می داد که ما در این مدت چه کار کردیم، بچه ها حرف زدند و شنیده شد حرف هایشان، خیلی خوشحال کننده است. این که به یکی از مهم ترین اهدافمان (مخاطب هوشمند) تا حد پایینی رسیده ایم، جای شکر فراوان از خدا دارد. این که شورای مرکزی حرف مرا پذیرفت و حاضر شد به جای گزارش های خواب آور الکی، پای نقد بچه ها بنشینیم و با ایشان رو در رو صحبت کنیم خیلی خوب است.

- متعجبم!
متعجبم از بعضی از دوستان که هیج وقت از ایشان انتظار چنین برخوردهایی را نداشتم! این که علی عباسی با نیش و کنایه از من جواب می خواهد، جای بسیار تعجب دارد. مگر تا کنون سوالی از من پرسیده بود که جوابش را ندهم که این گونه مطرح می کند! این که پس از توضیحات مفصل، دوستان می آیند و می گویند که تشویق و تنبیه چه ربطی به کمیته ی انضباطی دارد، بسیار عجیب است! (کاش یک بار اساس نامه را خوانده بودند!) این که یک عده جلسه ی نقد شورا را از ابتدا نبودند و به روند برگزاری آن این همه اعتراض می کنند بسیار عجیب است.
در اطلاعیه ی مجمع عمومی آمده است که برای صحبت در برنامه ی نقد شورای مرکزی با آقای مدینه هماهنگ کنید و شماره تلفن هم داده شد! به دو دلیل: اول این که تا حد خوبی سوالات نظم پیدا کنند و سوالات تکراری حذف شوند. دوم این که اگر تعداد افراد زیاد باشد، زمان برنامه ی نقد افزایش پیدا کند. اما فقط آقای ایمان مدنی ثبت نام کردند! وقت 45 دقیقه ای هم که برایش در نظر گرفته شده بود، بر اساس زمان سال های قبل بود! سال هایی که ظاهراً افراد هیچ سوال و انتقادی نداشتند تا مطرح کنند! و این 45 دقیقه برای آقای مدنی زیاد هم بود! با این وجود با مشاهده ی حجم سوالات در خود جلسه ی نقد به آقای پرورش گفتم جلسه را تا جایی که کشش دارد ادامه دهید تا سوال و انتقادی نگفته باقی نماند.
این هم که یک نفر، یک انتقاد را بپذیرد و یادداشت کند تا بررسی کند برای آینده، خیلی فرق دارد با "سوال خوبی بود، سوال بعدی!"

- پای حرفم هستم!
در مورد تشویق ها پرسیده شد! (البته آن قدر پرسیده شد و سرش صحبت شد که به گمانم تمام مشکلات مجمع تشویق نکردن 4-5 نفر از دوستان است!)
مطابق توضیحاتی که دادم کمیته ی انضباطی معیار ها و ملاک هایی را برای تشویق و تقدیر از اعضای خود مشخص کرد که طبق اساس نامه این وظیفه ی کمیته ی انضباطی مجمع است. در روز انتخابات هم طبق همان معیارها از اعضای مجمع تقدیر و تشکر به عمل آمد. شورای مرکزی هم وظیفه ی خود دید که از اعضای هیئت اجرایی (مسئولین شاخه ها) تقدیر و تشکر به عمل بیاورد. مسئول شاخه ی اژه ای 2 هم وظیفه ی خود دید از اعضای شورای شاخه ی خود تقدیر کند. این که بقیه ی مسئولین شاخه ها قصد تقدیر و تشکر از اعضای شورای شاخه ی خود را نداشتند (قبلاً به ایشان اعلام شده بود که امسال فقط از چند نفر محدود تقدیر و تشکر خواهد شد) عملاً یا ایرادی ندارد و یا اگر ایراد دارد، به شورای مرکزی برنمی گردد.
آقای حمصی، آیا انتخاب آن 4 نفری که از ایشان به عنوان فعال ترین عضو هر شاخه تقدیر و تشکر شد، به دور از واقعیت بود که حالا این گونه اعتراض می کنی؟!

- و ظ ی ف ه !
این 5 حرف را فراموش نکنید! کار کردن در مجمع یک وظیفه است برای تمام اعضایش. قرار نیست از هر کسی که وظیفه اش را انجام می دهد، تقدیر و تشکر شود. بلکه باید از کسانی که بهتر از دیگران وظیفه ی خود را انجام می دهند تقدیر کرد. تقدیر از همه، ارزش کار بهترین ها را پایین می آورد. چند سال است که ناز همه را کشیده ایم. شهامت نداشته ایم که بگوییم این ها از همه بهتر بوده اند. امسال این کار را نکردیم، بدون تعارف و صادقانه اعلام کردیم بهترین ها را. از روی شکم هم انتخاب نکردیم. بر اساس معیار و ملاک مشخص. ملاک و معیاری که به تایید شورای نظارت هم رسیده است.

- به تشکیلات احترام بگذاریم!
یاد بگیریم که برای پیشرفت مجموعه مان هم که شده، کمی در چارچوب تشکیلات عمل کنیم و از گتره ای کاری و تقدیر و تشکر همین طوری و دورهمی دست برداریم و واقعاً بهترین ها را انتخاب کنیم. یاد بگیریم که در کارهایمان خلاقیت داشته باشیم و از روزمره شدن دست برداریم. یاد بگیریم که اگر وظیفه مان در مجمع انجام فعالیت روتین و همیشگی است، آن را منظم و با کیفیت انجام دهیم. یاد بگیریم که ممکن است انتخاب افرادی که انتخاب می کنند با ما متفاوت باشد. یاد بگیریم که به اعضای کمیته ی انضباطی نگوییم که "اصلاً این ها کی هستند!" این ها هر که هستند، منتخب مجمع عمومی هستند و وظایفشان هم طبق قوانین مجمع مشخص است.

- گاهی وقت ها از مجمعی ها دل زده می شوم ...
بعضی وقت ها مجمع اعصاب خرد کن ترین بخش زندگیم می شود. مثلاً وقتی می بینم که دوست عزیزم، سید مهدی مدینه چقدر دارد برای برگزاری مجمع عمومی زحمت می کشد و همه ی بار را خودش به اضافه ی دو سه نفر دانش آموز دیگر روی دوش می کشد، آن وقت بعضی بزرگترها که خوب انتقاد می کنند (و البته معمولاً خوب هم غر می زنند!)، علیرغم تاکیدهای قبلی من حاضر نیستند بروند در حد یک مشورت و هم فکری به او کمک کنند، دل زده می شوم! یا مثلاً وقتی برای مراسم محرم 30 نفر می آیند و از الان با من صحبت می کنند که ما کار می خواهیم، ولی برای برگزاری انتخابات حتی یک نفر هم قبلش احساس مسئولیت نمی کند که چه کار کنیم که انتخاباتمان خوب برگزار شود، دلم را می زند! یا مثلاً وقتی یک بزرگتر رفیق خودش را در جمع کوچک می کند و پیش صد نفر دانش آموز به او می گوید بی عرضه و یا بی لیاقت، دلم را می زند. و یا مثلاً های بسیار دیگر ...
و من الان دلم زده است! و وقت هایی که دلم زده است، یادم می افتد که چقدر مجمع را دوست دارم!

- تشکر آخر!
بنده لازم می دانم که از سه نفر شخصاً تشکر کنم، سه نفری که شاید معیارها و ملاک های کمیته ی انضباطی آن ها را شامل نشد، ولی به نظر من نه تنها در انجام وظیفه کوتاهی نکردند بلکه خیلی هم خوب وظایفشان را انجام دادند.
دوستان عزیزم: مهدی یمانی، علی حمصی و محمد مهدی عاصمی.

- چشم انداز!
امروز مجمع خیلی بزرگتر و گسترده تر از چند سال قبل شده. برای کار در مجمع روش های قبلی دیگر اصلاً کارآمد نیستند. باید متحول شد. باید از تکنولوژی استفاده کرد. برای کار کردن باید علم و مهارت را هم زمان داشت. افراد باید کار تخصصی را یاد بگیرند و از تکنولوژی به عنوان یک ابزار بیشترین بهره را ببرند. چیزی که امسال در مجمع خیلی ضعیف دیدم. نه تنها ضعیف دیدم، بلکه مقابله با آن را هم دیدم. اصولاً این جور کارها خیلی سخت هستند و جا انداختن چنین فرهنگی در مجمع انرژی زیاد می برد. البته صرف این انرژی کاملاً به بازدهی حاصل از این کار می ارزد. به یاری خدا در سال پیش رو همت بنده روی این قضیه خواهد بود. مجمع عمومی سال بعد این را از من بخواهید!
دانیال پرورش فر
من از آقای عباس زاده تشکر می کنم. از آقای مدینه هم تشکر میکنم. از توضیحاتشون هم تشکر میکنم. از نیش و کنایه بعضی از دوستان که البته فایده نیش هاشون نوشتن چنین مطالبی است هم گله میکنم.
اما باز هم سر بسیاری از انتقادات هستم. و اعتقاد دارم بعضی از توضیحات شما، توجیه کننده مشکلات به وجود آمده نیست.
 • 26 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
عباس زاده
بحث توجیه مشکلاتی که وجود داشت نیست. من قبول دارم که دیر آمدن اعضای شورای مرکزی کار بسیار بد و غیر قابل توجیهی بود.
قبول دارم که شاید مجمع عمومی می شد خیلی بهتر از این برگزار شود و قبول دارم های دیگر. ولی حرف ها و صحبت های دوستان بیشتر راجع به چیزهایی بود که توضیحش را دادم.
 • 26 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
دانیال پرورش فر
من هم منظورم همون چیزایی بود که توضیحش رو دادین.
 • 26 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
عباس زاده
راجع به تقدیر و تشکرها هم توی همون پست علی عباسی گفتم که نظرات شما الان می تونه برای تصمیم بهتر در آینده راهگشا باشه. ولی اصل کار (مشخص کردن ملاک و معیار) کار بسیار مفید و خوبیه. چیزی که باعث پیشرفت کار می شه. چیزی که یعنی ما برای فعالیت هامون هدف گذاری داریم و تنها به هدف ترغیب بچه ها به کار و فعالیت در مجمع تقدیر و تشکر نمی کنیم. دوستان ظاهراً با اصل این کار مشکل دارند و اون رو مسخره می دونند.
 • 26 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
محمد مهدی عاصمی
درمورد اون چند نفری که تقدیر شدند واقعا جای شکی نبود!
من قبل از اینکه مجری بخواد اسامیشون رو به زبون بیاره، همشونو حدس زدم(البته دروغ نباشه، مهدی ذاکر اونموقع تو ذهنم نبود!)
در مورد اون تشکره هم فکر میکنم بهتر از من هم خیییییلی بودن! به هر حال آقای عباس زاده لطف دارن! شایدم پارتی بازی شده اصلا!
به هر حال منم متقابلا از شما و تمام افرادی که کارهایی واسه مجمع انجام دادن ولی به چشم نیومده تشکر میکنم و اجرشونم به کمیته انضباطی چه! از خود خدا بگیرن!
یا حق!
 • 26 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
علی عباسی
کنایه!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
حرف من هیچ وقت از روی کنایه نبود!!!
اون چیزی که شما فکر می کنید کنایه بود، مال سوال دوم من بود!!!
و من این رو اصلا از روی کنایه نگفتم!!!
حدس میزدم که اگه شما جواب سوال دوم رو بدید، یه سری سوالای دیگه ای پشت بندش بیاد و اعصابتون رو خورد کنه!!!
که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد!!!
اما ادامه دادن اون بحث خیلی راحته!!!
این که چرا مثلا بهترین های ورزشی تو لیست اند و اینکه چرا تو این لیست خبری از اعضای شاخه نیست و ..... (این رو جدی و بدون کنایه میگم!!! جوابش رو نمی خوام بدونم!!! بدون کنایـــــــه هم میگم!!!)
به هر حال!!!
من حرفم از روی کنایه نبوده و نیست!!!
(اگه همچین حسی داشتید، ببخشید! ش...
 • 26 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
علی حمصی
این مشکل از شورای مرکزی نیست!
مشکل از اساسنامه و قوانین کمیته ی انضباطیه!
یه سری قوانینی تعبیه شده که شورای مرکزی به اونا عمل کرده و وظیفه اش هم همین بوده! مشکل اگر هم وجود داشته باشه مربوط به قوانین کمیته ی انضباطیه!
(مثل اینه که بگیم داور بازی عالیگ فلان خطای فوتسالو نگرفته در حالیکه اون خطا تو بازی های عالیگ تعریف نشده مثل پاس به دروازه بان!)
 • 27 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
عباس زاده
قسمت "گاهی وقت ها از مجمعی ها دل زده می شوم" رو یک بار دیگه بخون! من از انتقادات دل زده نشدم!
 • 27 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
علی حمصی
عباس آقا لازمه بگم نظر منم صرفا یه سوال بود!
فکر میکردم کمیته ی انضباطی متشکل از افرادی مثل آقای صیادزاده و آقاجهانو آقای میرزاخانلو و امثالهم که تو بطن مجمع نیستن باشه که مسلما با چند تا سوال ساده نمیشه نتیجه گرفت چه کسی فعالرین عضو مجمع تو یک سال بوده! نه اینه بخام به اون افراد توهینی بکنم فقط میخاستم بشناسمشون!
 • 27 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
محمدسجاد احمدی
مجمعی ها یادتان باشه عباس آقا چی گفتا:
" به یاری خدا در سال پیش رو همت بنده روی این قضیه خواهد بود. مجمع عمومی سال بعد این را از من بخواهید!"
تهران قبول شد و خواست بی خیال شورا بشه، شما می دانید و عباس آقا!!!
 • 31 مرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!