{{title}}

{{message}}

عضویت
مجمعی ها

نامه ای از شورای مرکزی به تمام بزرگترها و کو

الف) از ابتدای زمانی که اساس نامه جدید در مجمع اجرا شد، یک نقطه قوت در آن بود که با بی توجهی می¬توانست به نقطه ضعف تبدیل گردد و آن این که ساختار جدید این فرصت را فراهم کرده بود که اعضای بزرگتر و با تجربه تر مجمع در شورای مرکزی سکان تصمیم گیری را به عهده بگیرند، تا تجربه چند ساله آنها در مجموعه استفاده گردد. این امر مستعد این بود که اعضای شورا درگیری کمتر با مجموعه بدنه داشته باشند، و این رویه اگر مغفول می ماند می توانست آسیب زا باشد. چراکه مشکلات کف مجموعه، دغدغه ها و بینشها در تصمیم گیری ها اثر داده نمی شد و دلیل این عدم تاثیر هم بیان نمی شد. این روند می تواند به یکی از دو اشکال زیر منجر شود:
1- تصمیماتی اشتباه به خاطر عدم شناخت کافی از حال مجموعه اتخاذ گردد.
2- تصمیماتی صحیح اتخاذ گردد و بدنه مجموعه به خاطر عدم آشنایی با بحثهای انجام شده، تصمیم را اشتباه پنداشته و بر خود تحمیل شده بدانند.
هر دوی این مشکلات می تواند فاصله میان شورا و دیگر اعضا را زیاد کند و موجب از بین رفتن همدلی و وحدت در مجموعه گردد.
ب) اعضای شورا نفراتی کمی بزرگتر از مجموعه هستند (و به اصطلاح ولی نیستند که ولایت گسترده بر سایرین داشته باشند و از امت خود درکی فراتر داشته باشند) و لاجرم در پروسه تصمیم گیری خطا دارند، و بسیاری از جنبه های مختلف امور از نظرشان پنهان می ماند.
ج) حجم عظیم امور اجرایی مجمع که در شورای مرکزی باید بررسی شود، خواه ناخواه منجر می شود که بسیاری از امور را نتوان مورد موشکافی دقیق قرار داد و این امر باید در ارگانهای و بازوهای دیگر مجموعه (مثل شورا واحدها) انجام شود. این حجم کار این نکته را ضروری تر می نماید که جاده ارتباط شورا با دیگر اعضا بسیار هموارتر گردد.
د) اگر روح تاثیرگذاری در کل مجموعه تنها به دوش چند نفر بیفتد، باعث می شود که در گذر زمان دو اتفاق نسبتا خطرناک برای مجموعه رخ دهد:
1- رفتن روح تصمیم گیری و نقد کردن از اعضای مجموعه باعث رفتن قدرت تفکر و نقادی و تحلیل و تعمق در امور می گردد و منجر به ایجاد مجموعه ای قد کوتاه و سرسپرده می شود.
2- رفتن روح نقدپذیری و جوابگویی از اعضای شورا باعث رکود و کم کیفیتی کارها و عدم خلاقیتها و دیکتاتور مابی می شود.
***
از ابتدای کار شورا همواره یکی از دغدغه های اعضا این بوده است که حرفهای بزرگترها و کوچکترها و عناصر مختلف بدنه مجمع به گوش اعضای شورا برسد و در تصمیم گیریهای اعضای شورا تاثیر بگذارد و از طرف دیگر، بحثهای شورا و صحبتهایی که در جلسات می شود و علت تصمیمات به گوش دیگر اعضای مجمع برسد.
به همین جهت، شورای مرکزی سعی کرد با اقداماتی این جاده دو طرفه را راهوار تر نماید. از جمله:
1- ارسال متنهای «چه خبر از شورا؟» توسط رییس شورای مرکزی برای افراد مختلف.
2- تشکیل کارگروه مجمع ایده آل با وظیفه بررسی آرا و نظرات بزرگان و اعضای مجمع در راستای ایده آل مجمع.
3- برگزاری همایش مجمع ایده آل.
4- برگزاری جلسه با رویکرد نقد و پاسخگویی جریان مالی مجمع.
5- ارائه گزارش اجمالی هزینه های جاری و اموال مجمع به گروه مسئولین.
6- دعوت چند نفر از اعضای بدنه در هر جلسه شورای مرکزی.
7- بحث و بررسی در مورد این امر مهم در چند جلسه شورا.
8- گوش دادن به صحبتها و ارائه دلیل تصمیمات به اعضا و آوردن دغدغه های آنها به شورا توسط اعضای شورا.
9- راه اندزی گروه مسئولین که متاسفانه استقبال کمی داشت.
حال شورای مرکزی خادمانه از دوستان درخواست دارد که برای انجام این مهم ما را یاری رسانند. انتقادها را با رعایت اصول نقد، به گوش شورا برسانند تا جنبه های مغفول مانده مورد کنکاو قرار گیرد و موجبات رشد کیفی مجموعه را فراهم آورد.
ایمیلی (markazi.majma@chmail.ir ) با نام شورای مرکزی ایجاد شده که کلیه نامه های ارسالی به آن به طور دقیق در شورا خوانده خواهد شد و جواب آن برای نگارنده ارسال می گردد.
همچنین برای هماهنگی جهت حضور در جلسات شورا با آقای ثابتی (09132256567) هماهنگی نمایید.
ضمنا خوب است تمامی دوستان مراقب باشند که فضای نقد و نقدپذیری را در کلیه ارکان و بین خود هم حفظ کنند و همچنین رعایت اصول نقد (از جمله: انصاف، زبان خوب، ارائه دلیل، ارائه راهکار و ...) را بر خود واجب بدانند، تا هم موجب دلگرمی دوستان خود شوند و هم مجموعه به لحاظ کیفی پیشرفت کند.
و من الله التوفیق
مسول اطلاع رسانی شورای مرکزی
محمد جواد حاجی احمدی
ممنون از شورای مرکزی
واقعاً باید قدر دونست...
 • 24 خرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
محمدصابر پسته
بابا یالین قدر بدونین پس ...
 • 27 خرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
محمد حسین حاجی احمدی
بعد کنکور هم میشه قدر دونست ؟؟!
 • 28 خرداد, 1393
 • ·
 • احسنت!
علی حمصی
یعنی منم میتونم قدر بدونم؟!
 • 10 تیر, 1393
 • ·
 • احسنت!